“Ziraat odası gibi çalıştık”

Mehmet UZEL / KAYSERİ (İGFA) – Mahalle meydanında düzenlenen merasime katılan Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, genç yaşlı bayan erkek her yaştan mahalleli tarafından ağır sevgi şovlarıyla karşılandı.

AK Parti Talas İlçe Lideri Mustafa Kiraz ile MHP Talas İlçe Lideri Kayhan Saraç’ın yanı sıra AK Parti ve MHP ilçe teşkilatları, meclis üyeleri ve mahalle muhtarlarıyla birlikte İstanbul Örencik Toplumsal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Talip Arslantürk ile Çömlekçi Toplumsal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ethem Çoban’ın da katıldığı merasimde konuşan Örencik Muhtarı Nurettin Bulut, yapılan hizmetlerden ötürü Lider Yalçın’a teşekkür etti.

“BU TESİS BİRÇOK KASVETTEN KURTARDI”

Mahallenin ileri gelenlerinden emekli öğretmen Ali Rıza Güngör, Lider Yalçın ile yeni tanıştığını belirterek, “Başkanımıza ve işçiye bilhassa teşekkür ediyorum. Köyümüze birçok eser kazandırdı. Hele bu toplumsal tesis köyümüzü birçok badireden kurtardı.” dedi.

“BAŞKANIMIZ KIYMET KATIYOR”

MHP Talas İlçe Başkanı Kayhan Saraç, yapılan tesisin mahalleye iyi olmasını dilerken, AK Parti Talas İlçe Lideri Mustafa Kiraz, “Tesisimiz güzel olsun. Mustafa liderimiz sağ olsun Örencik’e, kırsala, Talas’a ve Kayseri’ye kıymet katmaya devam ediyor. Bu kıymeti hepimiz yaşayarak idrak ediyoruz. Sizin desteklerinizle liderimiz inşallah hizmetlerine 5 yıl daha devam edecek üzere görünüyor. Dayanağınız sürdüğü surece Örencik, Talas, Kayseri kazanacak.” diye konuştu.

“SOSYAL TESİSE MUHTAÇLIK VARDI”

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın da bu türlü bir tesise mahallenin gereksinimi olduğunu belirterek, “Beşinci toplumsal tesisimizi açıyoruz. Büyüklerimiz bilir evvelce köy odaları olurdu. Çok muhtaçlığa yanıt veremezdi. Fakat tekrar de hoş misyonlar yapardı. Artık burada cenazeden nişan, düğün ve asker uğurlamaya kadar herkes bu tesisi kullanacak.” formunda konuştu.

ÖRENCİK’E DOĞALGAZ MÜJDESİ

Diğer lider adaylarının da toplumsal tesisi kullanmasının demokrasinin örneği olduğunu anlatan Lider Yalçın, “İhtiyaç bitmez. Kepez’e gelen doğalgaz inşallah sene de buraya gelir herkes rahatlar. Gereksinimler her vakit gündeme getiren muhtarımıza teşekkür ediyorum. Biz her vakit sizlerin emrindeyiz. Arkadaşlarım kırsala yaptığımız çalışmaların listesini hazırladılar tam altı sayfa. Koyun yıkamadan tohum takviyesine kadar hizmet verdik. Bunlardan tarım makineleri dayanağımız ihtilal oldu. Ziraat odası üzere çalıştık.” tabirlerini kullandı.

“TÜRKİYE’YE ÖRNEK TESİS”

Talas Kaymakamı Yaşar Dönmez ise, “Böylesine kıymetli insanların yaşadığı mahalleye böylesine hoş tesisler yakışır. Sayın belediye başkanımıza ve grubuna teşekkür ediyoruz. Harika, örnek bir tesis olmuş. Bana nazaran tüm Türkiye’deki kırsal mahallelerde yapılması gereken örnek bir tesis.” değerlendirmesinde bulundu.

Konuşmaların akabinde Örencik Muhtarı Nurettin Bulut; Talas Kaymakamı Yaşar Dönmez, Talas Belediye Lideri Mustafa Yalçın, AK Parti Talas İlçe Lideri Mustafa Kiraz ve MHP Talas İlçe Başkanı Kayhan Saraç’a plaket takdim etti.

Daha sonra toplumsal tesis dualar eşliğinde kurdelesi kesilerek hizmete girdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir