Gareth Southgate’i cezbeden anlaşma: ‘Kupayı getir, bavul dolusu parayı götür’

              
Haber 7 – Spor Servisi

Bu yıl 22’ncisi düzenlenecek Dünya Kupası tertibi için iştirakçi ülkelerde hazırlıklar sürüyor. Turnuvanın favori ülkeleri ortasında gösterilen İngiltere’de de beklentiler bir epey yüksek.

En son 1966’da Dünya Kupası sevinci yaşayan İngilizler, 56 yıldır buna misal bir muvaffakiyetten epey uzakta. Bu da İngiltere Futbol Federasyonu’nu (FA) olur olmadık bir atılım yapmaya mecbur kıldı. 

Federasyon, grubun işvereni Gareth Southgate’in ‘Dünya Kupası’nı getirme’ kelamı karşılığında birçok kişinin hayır diyemeyeceği bir teklifte bulundu.

2018’de ‘Kupa’ kelamına 1,5 milyon Sterlin ödül koyan İdare, bu kere bavulun fermuarını bozacak bir meblağ önerdi.

‘MİLYONLAR SENİN OLSUN KÂFİ Kİ HASRETİMİZİ DİNDİR’

İngiliz menşeili The Mirror’un haberine nazaran, Federasyon’un Gareth Southgate’in Dünya Kupası zaferine 4 milyon Sterlin kıymetinde bir ödül koyduğu argüman edildi. Bu sayının yalnızca 4 yıl içerisinde çabucak hemen 3 katını görmesi ise dikkat cazipti.

Son olarak 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda finale çıkan İngilizler, Wembley’deki nefes kesen maçı penaltılarda kaybetmiş ve uzun müddet unutulamayacak bir hezimet yaşamıştı. 

Benzer bir senaryoyu Katar’da yaşamak istemeyen İngilizler, bu kere elini her hususta güçlü tutmaya çalışıyor. Bilhassa Gareth Southgate’in hesabına turnuva öncesi 500 bin Sterlin fiyatında para yatırıldığı öne sürüldü. 

Katar’ın konut sahipliğinde gerçekleşecek FIFA 22. Dünya Kupası turnuvası, 20 Kasım Pazar günü başlayıp 18 Aralık Pazar günü sona erecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir